Vyformujte si ideálnu figúru do plaviek s kódom RENATA10

Marian Lechan pri vážení v Profidiet
Marian Lechan v redukčnom centre Profidiet

Aj napriek tomu, že schudnúť niekoľko kíl nemusí byť práve najjednoduchšia výzva, televízny redaktor Marian Lechan sa s odvahou do jednej pustil. Rozhodol sa, že sa opäť zapne do svojej obľúbenej sivej košele. Nielenže sa mu to s pomocou proteínovej diéty po mesiaci hravo podarilo, Marian dosiahol úbytok váhy až 10 kilogramov - a to si začalo všímať aj jeho okolie. “Dokonca som sa stretol s reakciou, že človek, ktorý ma nevidel pol roka pri stretnutí povedal, že sa stretol s iným človekom, než predtým,“ priznal Marian Lechan.

Marian Lechan v obľúbenej sivej košeli

S proteínovou diétou schudli aj jeho známi

Moderátor si o proteínovej diéte najprv naštudoval na internete, kde sa dozvedel, že ide o upravené stravovanie s vysokým príjmom bielkovín a nízkym príjmom sacharidov a tukov, vďaka čomu organizmus začne “páliť” energiu z uloženého tuku v tele. Nakoľko s proteínovou diétou malo skúsenosť aj viacero jeho priateľov a známych, napríklad aj herečka Barbora Švidraňová, neváhal a oslovil redukčné centrum v Bratislave. Na otázku prečo sa rozhodol schudnúť s proteínovou diétou odpovedal jednoducho: “Práve skúsenosť mojich známych ma presvedčila. Videl som reálne, očividné výsledky.”

Diétu začal vážením v redukčnom centre

Samotnému začiatku redukčného programu predchádzalo váženie a meranie v jednom z redukčných centier, kde si na Mariana posvietila profesionálna výživová poradkyňa. “Moja úvodná konzultácia bola v bratislavskom redukčnom centre na Americkom námestí. Veľmi ľudský prístup výživovej konzultantky Zlatky si ma získal. Nebola to snaha mi iba predať nejaký tovar. Bol to naozaj fundovaný záujem, podporený biochemickým vzdelaním poradkyne. Taký servis je veľké plus.” Navyše si Marian mohol v centre všetko potrebné na začiatok redukčného programu aj nakúpiť. Vybral si zo širokého portfólia sladkých aj slaných instantných jedál s vysokým obsahom proteínu, ktoré navyše aj dobre chutia. “Nenašiel som na trhu hyperproteínovú diétu, ktorá by klientom ponúkala takú pestrú paletu produktov. O klobáskach či čokoládkach ani nehovorím. Z toho som bol fakt vyvalený,” s úsmevom hovorí o proteínovej diéte Marian. K nákupu dostal aj informačné brožúry, receptár a kontakt na výživovú poradkyňu, ktorá je klientom nápomocná pred, počas aj po ukončení proteínovej diéty.

Úžasný výsledok už po jednom mesiaci

Pre Mariana boli počas programu najťažšie prvé dni, kedy sa musel prispôsobiť naozaj veľkej zmene jedálnička. “Keď namiesto šiestich knedlí máte pred sebou porcie, ktoré sa spočiatku zdajú ako veľmi malé. Hneď na tretí deň už som bol v pohode. A dnes si neviem predstaviť ráno bez obľúbeného šejku.” Veľkou výhodou pre neho bolo že začal počas leta, pretože vtedy pil vodu hlavne od smädu, takže sa nemusel nútiť piť viac ako potreboval.

Po jednom mesiaci s proteínovou stravou sa mu podarilo schudnúť úžasných 10 kilogramov. Zlepšili sa mu celkové hodnoty, ako napríklad množstvo vnútrobrušného tuku, ktorý obaľuje orgány. No hlavne stratil veľa centimetrov a prezieravo svoje staršie oblečenie, ktoré mu bolo už malé nevyhodil. “A tak som si počas leta mohol obliecť všetky svoje obľúbené kraťasy a krátke košele. Niektoré už boli na odpis. Aj som sa s nimi rozlúčil. No predvídavo som ich nevyhodil ani nedaroval, ako zvyknem.” 

Podarí sa Marianovi schudnúť na ideálnu váhu?

Marian plánuje v proteínovej strave ďalej pokračovať a dostať sa na svoju vysnívanú váhu. Aj napriek hektickému životnému štýlu, kedy musí kvôli reportážam veľa cestovať, a preto mu na proteínovej strave vyhovuje práve jednoduchosť prípravy - častokrát ju stačí iba rozmixovať a zohriať. “Myslím, že práve toto je typ diéty pre človeka s dynamickou prácou. To čo cez deň potrebujem si bez problémov odnesiem v malej príručnej pánskej taštičke. Práve naopak si myslím, že ak by niekto povedal, že to nestíha v intenzívnom pracovnom tempe dodržiavať, tak sú to len výhovorky. Nie je na tom nič náročné,” prezradil o sebe Marian Lechan.

 

Marian Lechan nám v centre chudnutia pripravil prepeličí hemendex

O proteínovej diéte 

Firma Profidiet je na trhu už viac ako 15 rokov. Pomáha svojim klientom v redukcii váhy na základe špeciálneho stravovania s vysokým príjmom bielkovín a nízkym príjmom sacharidov a tukov. Kamenné redukčné centrá Profidiet, kde klientov pred, počas a po schudnutí sprevádzajú výživoví poradcovia sa nachádzajú po celom Slovensku.