[vc_row][vc_column width=“1/4″][vc_single_image image=“6971″ img_size=“medium“ alignment=“center“ onclick=“zoom“ css_animation=“fadeInLeft“][/vc_column][vc_column width=“3/4″][vc_column_text css_animation=“fadeInRight“]Princíp proteínovej diéty Profidiet je založený na zvýšenom príjme vysoko hodnotných proteínov (bielkovín) a minimálnom príjme sacharidov (cukrov) v strave. Zníženie príjmu cukrov a ich nahradenie špeciálnymi, vysokokvalitnými bielkovinovými prípravkami má za následok úbytok hmotnosti.

Konzumáciou vysokoproteínových jedál Profidiet je redukcia hmotnosti postupná a to vďaka ketóze, ktorú si ľudský organizmus sám aktivuje práve vysokým príjmom bielkovín. Organizmus v prvom rade spaľuje tukové tkanivo a zároveň je zabezpečená ochrana svalovej hmoty.

Ketolátky, ktoré vznikajú v stave ketózy, sú energeticky bohaté zlúčeniny, ktoré poskytujú aj ďalšie pozitívne prínosy. Medzi ne patrí prirodzené navodenie pocitu nasýtenia a eufórie, ktorá navodzuje dobrú náladu počas diéty.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]