MUDr. Martin Klein

Na vaše otázky odpovedá odborný garant proteínovej diéty Profidiet.

MUDr. Klein sa zaoberá zdravou výživou a redukciou hmotnosti niekoľko rokov a s diétou Profidiet dosahuje nemalé úspechy. Pod jeho vedením úspešne absolvovalo zmenu životného štýlu a stravovania už niekoľko stoviek pacientov.

Využite preto jedinečnú príležitosť opýtať sa ho na čokoľvek, čo sa týka redukcie telesnej hmotnosti v súvislosti s proteínovými výrobkami alebo redukčným programom Profidiet.

Stačí pridať otázku do našej odbornej poradne a Mudr. Klein na ňu odpovie v priebehu 24 až 48 hodín.

Ako začať s proteínovou diétou?

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je vhodné počas diéty piť nápoj Caro, ktorý je zložený z jačmenného sladu, raže a čakanky. Ďakujem vopred za odpoveď
Dobrý deň,nápoj Caro má síce na 100 g vysoký obsah sacharidov (cca 83 g) ale pri bežnom dávkovaní - t.j. cca jedna kávová lyžička na prípravu nápoja je ako alternatíva ku káve je v poriadku.
Dobrý deň, chcela by som schudnúť 5 až 8 kíl. Chcela by som začať prvou fázou, stačí ak ju budem držať 1 týždeň. Len neviem, či som si objednala správne produkty. Lebo ako sladké som si objednala puding a nejaké tyčinky, ktoré tam boli, že patria do 1.fazy. A slané som si objednala instantné polievku a nejaké krutony a slané tyčinky. Stačí ak budem držať tu prvú fázu týždeň? A potom pokračovať ďalšími? Ďakujem
Dobrý deň,áno, s 1. fázou je v poriadku začať pokiaľ sa neliečite na žiadne ochorenie zo zoznamu kontraindikácii. Čo sa týka trvania, pri redukcii 5-8 kg si môžete prvú fázu nasadiť na týždeň a potom prejsť na následné fázy. Pri takejto redukcii ani dlhšie trvanie 1. fázy neodporúčam, maximálne 2 týždne. Druhú fázu udržujte podľa rýchlosti redukcie aspoň takých 20 dní a následne v 3. fáze buďte minimálne dvojnásobok času druhej fázy prípadne dlhšie podľa potreby. Vhodnosť do jednotlivých fáz je pri všetkých produktoch uvedená na webe. Produkty, ktoré ste vymenovali sú vhodné od 1. fázy.
Dobrý deň, mám 54 rokov a v minulosti som už raz držala keto dietu, ktorá mi pomohla schudnúť. Za posledný rok som pribrala a potrebovala by som schudnúť cca 6 kg. Ako dlho musím byť v 1. fáze pri mojom cieli schudnúť 6 kg? Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň,ak potrebujete schudnúť 6 kg, v prvej fáze nemusíte byť vôbec. Keď tak, stačí pár dní na rozbeh. Pre dlhodobý výsledok je dôležité, aby ste neschudli príliš rýchlo a aby ste prešli všetkými fázami. Vhodné je tiež, aby každá nasledujúca fáza mala cca dvojnásobné trvanie ako fáza predošlá. Čiže ak budete v 2. fáze 2 týždne, 3. fázu by ste mali užívať aspoň mesiac. Dynamika redukcie je ale individuálna, ťažko sa odhaduje, pretože závisí od viacerých faktorov. Všeobecne ale platí, že čím ste bližšie k svojej cieľovej hmotnosti, tým má byť redukcia pozvoľnejšia aby nedochádzalo k úbytku svalovej hmoty.
Dobrý deň mám 23 rokov a 74 kg chcela by som schudnúť aspoň na 60 kg ako by som to mohla najlepšie a najrýchlejšie dosiahnut? Ako mam začať?
Dobrý deň,v prípade že sa neliečite na žiadne ochorenie zo zoznamu kontraindikácii, môžete začať 1. fázou. Ak však chcete schudnúť 14 kg, odporúčam Vám obrátiť sa na jedno z našich vyškolených pracovísk. "Svojpomocná" redukcia iba na základe vlastného štúdia informácii na webe je spravidla efektívna iba ak potrebuje klient zredukovať cca do 5 kg. V prípade vyšších redukcií odporúčam odborné vedenie.
Dobrý deň, odporučili by ste Profidiet pri hypotyreóze liečenej Euthyroxom?
Dobrý deň,áno diétu je možné nasadiť, odporúčam ale režim od 2. fázy. Rád by som Vás ale upozornil, že aj v prípadne dobre nastavenej liečby hypofunkcie štítnej žľazy je potrebné rátať s tým, že redukcia nemusí prebiehať tak dynamicky ako u úplne zdravých jedincov, o to viac treba dbať na dodržiavanie režimu.
dobrý deň prajem. Na Vašej diéte som v i. fáze, 4. deň. Chem sa opýtať či si môžem k muesli pridať namiesto nízkotučného mlieka mlieko sójové. Ďakujem
Dobrý deň,tento produkt je vhodný až od 2. fázy. To, či je daný produkt vhodný od prvej alebo až od druhej fázy je uvedené pri každom prípravku na webe. Aby som ale odpovedal na otázku: v neskorších fázach diéty, kedy sa do jedálnička pridávajú už aj mlieko a mliečne výrobky je zámena nízkotučného mlieka v jedálničku za sójové v poriadku.
Dobry den mam 38 rokov som rok po porode a potrebujem schudnut nabrate kila mam 67kg v pase 90 cm a vysku 162 cm potrebujem schudnut na 57 kg tolko som mala pred porodom akou fazou mam zacat dakujem za odpoved
Dobrý deň.ak sa neliečite na ochorenie zo zoznamu kontraindikácii, môžete začať prvou fázou. Nie je to ale nevyhnutné, ak Vám vyhovuje miernejší režim, kde budete mať počas dňa aj jedno "pravé" jedlo, kľudne môžete začať aj fázou č. 2. Dĺžka trvania samozrejme závisí od dynamiky redukcie, optimálne by mala každá nasledujúca fáza trvať aspoň dvojnásobok fázy prechádzajúcej - čiže ak začnete napríklad 1. fázou v trvaní 2 týždne, 2. fáza by mala trvať 4 týždne atď.
Dobrý deň je vhodné aby túto stravu užívali aj 14 - ročné deti? Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň,diéta je vhodná iba pre dospelých. Pre deti vo vývoji nie je vhodné, aby užívali diétu ktorá má veľmi nízky obsah energie a minimum sacharidov. Pre zabezpečenie správneho rastu a vývoja je najvhodnejšia diéta s vyváženým pomerom makroživín. Treba ale poznamenať, že pri detskej nadváhe/obezite obmedzenie sacharidov väčšinou zlepší situáciu, najmä ak dochádza k zvýšenej konzumácii rýchlych cukrov vo forme sladených nápojov a sladkostí. Aj keď diéta v klasickom režime pre deti vhodná nie je, nie je problém nahradiť nezdravý olovrant v podobe napríklad sladkostí variantom proteínovej tyčinky z našej ponuky a tým postupne hmotnosť zredukovať v kombinácii s pohybovou aktivitou.
Dobrý deň,chcela by som vyskúšať vašu diétu avšak neviem ako si správne vyskladať 1.fazu môžte mi prosim pomôcť S tým že na vajíčka som alergická to znamená že napr omeletu nemôžem preto lebo tam je vlastne celé jedlo je z vajíčok ale keď je jedlo kde je vajíčko len v malom množstve je to v poriadku Dakujem
Dobrý deň,najlepšie je kontaktovať jedno z našich centier, kde Vám so správnym zostavením jedálnička pomôžu naši vyškolení odborníci. Aby som ale odpovedal na Vašu otázku - každý prípravok Profidiet má na webe dostupný zoznam alergénov a tiež informáciu, či je ten-ktorý produkt vhodný do 1. fázy. Ak niektoré produkty nemôžete konzumovať (alergie, chuťové preferencie atď.), stále je k dispozícii veľké množstvo produktov na výber aby diéta nebola jednotvárna. Odporúčam Vám orientovať sa podľa týchto informácií.
dobry den potrebujem schudnuť 20kg, ako dlho budem v prvej faze?
Dobrý deň,to závisí od dynamiky redukcie. Štandardne však trvá 1. fáza cca 3 týždne.