MUDr. Martin Klein

Na vaše otázky odpovedá odborný garant proteínovej diéty Profidiet.

MUDr. Klein sa zaoberá zdravou výživou a redukciou hmotnosti niekoľko rokov a s diétou Profidiet dosahuje nemalé úspechy. Pod jeho vedením úspešne absolvovalo zmenu životného štýlu a stravovania už niekoľko stoviek pacientov.

Využite preto jedinečnú príležitosť opýtať sa ho na čokoľvek, čo sa týka redukcie telesnej hmotnosti v súvislosti s proteínovými výrobkami alebo redukčným programom Profidiet.

Stačí pridať otázku do našej odbornej poradne a Mudr. Klein na ňu odpovie v priebehu 24 až 48 hodín.

Ako začať s proteínovou diétou?

Dobrý deň, chcem sa spýtať, od ktorej fázy je možné konzumovať popcorn, samozrejme bez cukru a masla, iba s pridaním soli. V ktorej fáze je možné pridať bryndzu a iné druhy syrov - Volovec, Emental, Eidam, parenica, kozí... Ďakujem.
Dobrý deň,Popcorn je vhodné konzumovať (určite nie pravidelne, skôr príležitostne) až vo 4. fáze, treba s ním samozrejme rátať v rámci celodenného kalorického príjmu, aby Vám to zapadlo do celkového maximálneho množstva kalórií, ktoré môžete za deň prijať. Syry sú vhodné od druhej polovice 3. fázy a následne od 4. fázy v rámci "pravého" jedla (nie však ako hlavný zdroj bielkovín! okrem niektorých vybraných variantov - napr. tofu alebo olomoucké syrečky, ktoré sú vhodné už od 2. fázy). Vyberajte tie varianty s nižším obsahom tuku.
Dobrý deň, som po operácii žlčníka (bola som v začiatku 3 fázy), ako mám postupovať ďalej, aby som nepribrala? Je možné, že ťažkosti so zlcnikom, kt. som doteraz nemala, spôsobila dieťa? Ďakujem za odpoveď.
Pri problémoch so žlčníkom je vhodná strava s nízkym obsahom nasýtených tukov, trans tukov, všeobecne mastných jedál a priemyselne spracovaných potravín. Tiež je dôležité prijímať dostatok vlákniny. Aby ste nepribrali zredukované kilogramy, jedzte vyváženú komplexnú stravu s nízkym obsahom spomínaných tukov, ktorá bude kaloricky nastavená tak aby sa príjem rovnal výdaju. Diéta ako taká zdravému žlčníku problémy nespôsobuje, ak však už existovalo doteraz nediagnostikované ochorenie žlčníka, jediný faktor, ktorý môže pôsobiť nepriaznivo je príliš rýchly úbytok hmotnosti.
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či instantné polievky možno konzumovať každý deň. Tak nám to dala v sobotu vaša poradkyňa a dnes som našla na stránke, že len každý druhý deň. A tiež či môžem raňajkové cereálie v prvej fáze. Ďakujem pekne
Dobrý deň,väčšina instantných polievok je vhodná od 1. fázy, iba rezancová polievka s príchuťou kura-karí Exclusive je od 2. fázy. Na stránke pri každom produkte sú tieto údaje ohľadom vhodnosti do tej-ktorej fázy uvedené. Raňajkové musli Exclusive aj raňajkové cereálie Fit sú vhodné až od 2. fázy.
Dobrý deň, kedy zavádzať do stravy neochutený tvaroh, cottage chesse, resp. iné druhy syrov, -mozarellu, fetu, ricottu, alebo biely grécky jogurt? Ide o nízkotučné a nízkosacharidové potraviny.
Dobrý deň,Vami spomínané potraviny je možné zaradiť od 2. fázy v rámci "pravého jedla", čiže ako náhradu jedného instantného prípravku za jedlo z klasických surovín.
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či v prvej fáze môžem k palacinke aj ovocie (napr. palacinka s malinami alebo jablkom)? Za odpoveď vopred ďakujem :) Pekný deň :)
Dobrý deň,ovocie je povolené až od 3. fázy.
Dobrý deň, od ktorej fázy sa môže jesť avokádo, mrkva, petržlen, strukoviny, cibuľa, cesnak, semienka slnečnice alebo tekvice? Ďakujem
Dobrý deň,všetko vymenované optimálne až od 3. fázy, prípadne v kontrolovaných dávkach od konca 2. fázy.
Pekny den, prosim Vas, chcem zacat s Vasou dietou. Mozem si rovno objednat balicek na 4 tyzdne alebo je este potrebna osobna, prip. elektronicka konzultacia? Vopred dakujem za odpoved.
Dobrý deň,pokiaľ sa neliečite na žiadne ochorenie zo zoznamu kontraindikácií, je možné začať s diétou aj "na vlastnú päsť". Vždy je ale lepšie ak absolvujete minimálne vstupnú konzultáciu, nie len z hľadiska lepšieho pochopenia celého režimu, ale najmä z hľadiska toho, že pod dohľadom je vyššia pravdepodobnosť že diétu úspešne absolvujete až do konca.
Mesiac sa liečim na lahky zapal zaludka a pazeraku. Mozem zacat s dietou?
Dobrý deň,najoptimálnejšie je začať s diétou až po odoznení ochorenia.
Dobry den, z predchadzajucej diety (este z firmy protissimo) sa mi zvysilo niekolko baleni spagiet s omackou s prichutou paradajok a masa. Nepamatam si vsak, ci je tento produkt mozne konzumovat uz v 1. alebo az v 2.faze. Dakujem za odpoved.
Dobrý deň,v I. fáze možno tento produkt konzumovať, ale iba každý druhý deň, od II. fázy aj každý deň.
Dobrý deň. Momentálne som v 2. fáze diéty. Chystám sa budúci týždeň ná dovolenku v rámci EU. Chcel sa Vás opýtať či je lepšie diétu prerušiť na týždeň, samozrejme s tým, že jedlo a alkohol budem redukovať na minimum, alebo či pokračovať s diétou aj na dovolenke. Na dovolenku ideme letecky, práškové výrobky by som veľmi brať so sebou nechcel, takže by som bol celý týždeň na tyčinkách a hotových slaných jedlách. Za odpoveď vopred dakujem.
Dobrý deň,klienti, ktorí odchádzajú na dovolenku a zároveň si z akýchkoľvek dôvodov nemôžu/nechcú brať so sebou instantné produkty, je to možné riešiť 2 spôsobmi. Jeden ste spomenuli aj vy: zobrať si iba hotové produkty. Druhou možnosťou je diétu dočasne prerušiť a snažiť sa na dovolenke stravovať tak, aby sa to čo najviac približovalo kalorickému a nutričnému nastaveniu tej ktorej fázy (veľa zeleniny, dostatok kvalitných bielkovín, treba si samozrejme dávať pozor na veľkosti porcií) no a potom po návrate jednoducho pokračovať v režime.