Pamätáte si ešte na Vaše novoročné predsavzatia
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Na konci februára vám málokto pripomenie Vaše novoročné predsavzatia. Prečo? Lebo väčšina z nás na ne zabudne hneď, ako odložila poháriky na šampanské na najvyššiu poličku v kuchynskej linke. Vraj až 30 % ľudí končí s novoročnými sľubmi už po prvom januárovom týždni, zvyšok odpadne do pol roka. A ako je to s Vami? Pamätáte si ešte na Vaše novoročné predsavzatia?

 

 

Prečo novoročné predsavzatia zlyhávajú?

Najčastejším dôvodom býva, že sú nudné alebo nereálne. Schudnúť napríklad 15 kíl za mesiac naozaj nie je zábava a väčšinou ani reálny cieľ. Ak chcete svoje predsavzatia uskutočniť, nastavte ich s rozumom. Celý rok sa váľate na gauči? Potom nemá zmysel začať 1. januára s triatlonom. Aj 5 kilometrov behu bude dosť. Následne už treba „len“ vytrvať. Väčšinou je to ťažké, miestami drsné, ale nie nemožné.

 

Myslite na vaše „prečo“

A spomeňte si naňho vždy, keď sa vám bude zdať, že nutne musíte zobrať útokom najbližšiu cukráreň.

 

Nezameriavajte sa na zmenšovanie porcií jedla

Namiesto toho, aby ste stále uvažovali nad tým, že chcete schudnúť a čo pri tej príležitosti nesmiete jesť, myslite na to, že musíte jesť viac zeleniny a ovocia. Je to pozitívnejšie a jednoduchšie sa to dodržiava. Urobíte z „uberania“ „pridávanie“. To znie dobre, nie?

 

Veľké kuchynské upratovanie

Neskladujte doma čipsy, cukrovinky ani sladké vody. Ak ich tam ešte stále máte, zbavte sa ich a nahraďte zeleninou, ktorej sezóna práve začína. Naozaj to funguje. Po takomto ozdravení kuchyne vždy, keď budete mať chuť na niečo dobré, budete si musieť zvoliť zdravú alternanívu. Zaručujeme, že určite nebude tak kaloricky náročná ako spomínané pamlsky.

 

Plán pre prípad snack útoku

Najkritickejší čas, kedy mávame chuť na niečo malé, býva predpoludním a na večer. Pripravte sa na to a prineste si do práce napríklad hummus a pita čipsy alebo jabĺčko. Ľahšie odoláte kancelárskym čokoládkam. To isté platí doma.

 

Zmeňte myslenie

Ciele na schudnutie sa začnú vytrácať začiatkom tretieho januárového týždňa – aspoň to tvrdia štatistiky Facebooku. Ale nie všetci sú neúspešní. Aké je ich tajomstvo? Aktivity, vďaka ktorým chudnú, neberú ako niečo dočasné, ale ako zmenu životného štýlu.
Ste pripravení na to, že to nevzdáte?

Profidiet

Profidiet

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *