Oslavujeme 19. narodeniny! Oslávte ich s nami a získajte zľavu 19% na ďalší nákup

Viac informácií

Lekárska poradňa

MUDr. Ján Vavro

Doktor Vavro je odborným garantom proteínovej diéty Profidiet a odpovedá na vaše otázky v našej poradni. Zaoberá sa zdravou výživou a redukciou hmotnosti už niekoľko rokov a dosahuje veľké úspechy.

Chcete pod jeho vedením tiež úspešne dosiahnuť zmenu životného štýlu a stravovania ako už niekoľko stoviek ľudí? Neváhajte sa ho opýtať v našej poradni a svoju odpoveď dostanete už do 24-48 hodín.

Poradňa proteínovej diéty

Opýtajte sa otázku nášho odborného garanta na proteínovu diétu.
Najpraktickejšie búdu zverejnené v zozname otázok.
Napíšte Otázku

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Patricia

Dobrý deň, mám 54 rokov a v minulosti som už raz držala keto dietu, ktorá mi pomohla schudnúť. Za posledný rok som pribrala a potrebovala by som schudnúť cca 6 kg. Ako dlho musím byť v 1. fáze pri mojom cieli schudnúť 6 kg? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,ak potrebujete schudnúť 6 kg, v prvej fáze nemusíte byť vôbec. Keď tak, stačí pár dní na rozbeh. Pre dlhodobý výsledok je dôležité, aby ste neschudli príliš rýchlo a aby ste prešli všetkými fázami. Vhodné je tiež, aby každá nasledujúca fáza mala cca dvojnásobné trvanie ako fáza predošlá. Čiže ak budete v 2. fáze 2 týždne, 3. fázu by ste mali užívať aspoň mesiac. Dynamika redukcie je ale individuálna, ťažko sa odhaduje, pretože závisí od viacerých faktorov. Všeobecne ale platí, že čím ste bližšie k svojej cieľovej hmotnosti, tým má byť redukcia pozvoľnejšia aby nedochádzalo k úbytku svalovej hmoty.

Slavka

Dobrý deň, chcela by som schudnúť 5 až 8 kíl. Chcela by som začať prvou fázou, stačí ak ju budem držať 1 týždeň. Len neviem, či som si objednala správne produkty. Lebo ako sladké som si objednala puding a nejaké tyčinky, ktoré tam boli, že patria do 1.fazy. A slané som si objednala instantné polievku a nejaké krutony a slané tyčinky. Stačí ak budem držať tu prvú fázu týždeň? A potom pokračovať ďalšími? Ďakujem

Dobrý deň,áno, s 1. fázou je v poriadku začať pokiaľ sa neliečite na žiadne ochorenie zo zoznamu kontraindikácii. Čo sa týka trvania, pri redukcii 5-8 kg si môžete prvú fázu nasadiť na týždeň a potom prejsť na následné fázy. Pri takejto redukcii ani dlhšie trvanie 1. fázy neodporúčam, maximálne 2 týždne. Druhú fázu udržujte podľa rýchlosti redukcie aspoň takých 20 dní a následne v 3. fáze buďte minimálne dvojnásobok času druhej fázy prípadne dlhšie podľa potreby. Vhodnosť do jednotlivých fáz je pri všetkých produktoch uvedená na webe. Produkty, ktoré ste vymenovali sú vhodné od 1. fázy.

Katka

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je vhodné počas diéty piť nápoj Caro, ktorý je zložený z jačmenného sladu, raže a čakanky. Ďakujem vopred za odpoveď

Dobrý deň,nápoj Caro má síce na 100 g vysoký obsah sacharidov (cca 83 g) ale pri bežnom dávkovaní - t.j. cca jedna kávová lyžička na prípravu nápoja je ako alternatíva ku káve je v poriadku.

Renáta

Ako riešiť zápchu (vyprázdňovanie), počas diéty?

Dobrý deň,spravidla pomáha svedomité dodržiavanie pitného režimu (orientačne 35 ml/kg/deň, samozrejme prispôsobiť pohybovej aktivite) a zvýšenie príjmu vlákniny.

Ali

Dobry den prajem,som na tejto diete treti tyzden a pri otazke, ci naozaj ma kazda dalsia faza ma trvat dvojnasobok casu tej predchadzajucej,mi od odbornika bolo povedane,ze v ramci ukoncovania 1.fazy mozem pozvolna ju striedat niekolko dni z druhou fazou a spokojne potom prejst na tretiu,ktora je z hladiiska udrzania si vahy a postupneho priberania sacharidov velmi dolezita - dolezitejsia ako druha faza,na ktoru mi odporucila iba par dni. Rada by som k takejto intenzite striedania tychto.faz pocula Vas nazor. Na 1.faze som 20..den,vychadzala som z vahy 70 kg pri vyske 164 cm,37 r. Dakujem

Dobrý deň,je pravda, že 1. a 2. fáza sa zložením a pomerom makroživín odlišujú iba minimálne. V druhej fáze je sacharidov v jedálničku trochu viac, ale zásadným zlomom je skutočne až 3. fáza. Podľa môjho názoru je najdôležitejší prechod medzi 2. a 3. fázou a potom tiež samotné trvanie 3. fázy. Pravidlo, že každá nasledujúca fáza má trvať dvojnásobok času je niečo, čo sa dá v rámci prvých dvoch fáz modifikovať. Toto pravidlo však treba najprísnejšie dodržiavať práve v 3. fáze.

Aja

Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa informovať, či je možné schudnúť s Vašou proteínovou diétou 15 - 20 kg s tým, že nenastane jojo efekt. Ako dlho v tom prípade trvá táto diéta a môže sa vykonávať aj fyzická aktivita, turistika, sauna ... Mám zníženú funkciu štít.žľazy, nemôže sa to ešte zhoršiť, užívam minim. dávku Eutyrox. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Aďa

Dobrý deň,fázový priebeh diéty s postupným a plynulým návratom sacharidov do jedálnička má za cieľ riziko jojo efektu minimalizovať. Ak budete dodržiavať pokyny a prejdete počas diéty všetkými predpísanými fázami, zo strany samotného redukčného programu a zo strany nutričného poradcu je to maximum, čo je možné zabezpečiť. Samozrejme, aj po skončení diéty je vhodné sa s radami a konzultáciami obracať na odborníka, ktorý Vám nastaví jedálniček za účelom dlhodobo udržateľnej redukcie. Je to však na Vás. Žiadny redukčný program nedokáže garantovať absolútne eliminovanie rizika jojo efektu, vždy je to na každom klientovi, či je motivovaný žiť podľa nových zásad v životospráve. 15-20 kg vo Vašom prípade je samozrejme možné schudnúť. Vzhľadom na to, že sa liečite na hypofunkciu štítnej žľazy, napriek dobre nastavenej liečbe treba rátať s tým, že redukcia bude celkovo o niečo pomalšia ako za bežných okolností pri absencii endokrinnej poruchy. Dĺžka trvania je individuálna a ťažko sa odhaduje, je však potrebné rátať minimálne s cca 4 mesiacmi. Pohybová aktivita je povolená, v úvodných etapách iba veľmi mierna (napr. rýchla chôdza), kým sa telo adaptuje na nový režim. V ďalších fázach diéty (od druhej polovice II. fázy) je akékoľvek pravidelné kardiovaskulárne cvičenie (kardio) takmer až nevyhnutné na dobrý efekt a kontinuálnu redukciu.

Lucia

Viem Vašu diétu, jednotlivé fázy si objednať aj v prípade celiakie?

Dobrý deň,pri kliknutí na podstránku s produktami sa Vám vľavo zobrazí stĺpec s kategóriami, a úplne dole je filter, ktorý Vám zobrazí iba tie produkty, ktoré neobsahujú lepok.

Zuzana

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či je v prvej fáze povolená aj paprika.

Dobrý deň,paprika je v poriadku.

Zuzana

Dobrý deň, chcem sa opýtať, niekedy sa mi už nežiada jesť 4 jedlo (som v prvej fáze) a občas mi tie jedla až tak nechutia a stále niečo zvýšim. Môžem 4 jedlo vynechať, pokiaľ nemám na neho chuť? Bude to mať vplyv na chudnutie?

Dobrý deň,4 jedlá za deň sú minimum aby ste počas diéty prijali nevyhnutný počet bielkovín, ktorý je potrebný aby ste nepálili svaly ako zdroj energie. Ak nevládzete skonzumovať 4 jedlá, tak voľte skôr tie s tekutou konzistenciou.

Angela

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či je možné s dietou aj priberať. Išla som do chudnutia s veľkou nadváhou (28 kil). Po piatich dňoch som sa dostala na 125, momentálne po 7 dňoch mám 126,9 kg. Nemám žiadne zdravotné komplikácie. A nepočula by som o nikom, kto by po tejto diete priberal.

Dobrý deň,keď dodržiavate pokyny nie je možné aby ste pribrali. Je dôležité zohľadniť dynamiku telesnej hydratácie. Ak ste sa pred začatím diéty odvážili iba na klasickej váhe bez bioimpedančnej analýzy, nie je možné objektívne zhodnotiť pomer medzi množstvom svalov a množstvom tukového väziva a tiež dynamiku zmeny tohto pomeru po 7 dňoch. Určite ale nie je možné aby ste pribrali na tuku v prípade, že u Vás nie je prítomná endokrinologická porucha. Odporúčam Vám, aby ste sa objednali do centra, ktoré poskytuje bioimpedančnú analýzu.

Tomáš

Dobrý deň. Práve začínam s Vašou diétou. Vážim cez 120 kg a chcel by som schudnúť minimálne 30 kg. Chcel by som sa Vás opýtať, či budú 4 dávky na deň postačujúce v 1. fáze?

Dobrý deň,4 jedlá za deň sú minimum. U mužov s výraznejšou nadváhou (vzhľadom k tomu že majú viac svalového tkaniva v porovnaní so ženami) je vhodné začať prvú fázu s piatimi jedlami.

Zuzana

Dobrý deň, je možné počas diéty používať žuvačky bez cukru? Je možné v prvej fáze konzumovať kaleráb? Je možné v prvej fáze za jedno jedlo považovať krutóny ( počas dňa mám 5 chodov proteinového jedla). Ďakujem.

Dobrý deň,žuvačky bez cukru môžete, kaleráb môžete tiež aj od prvej fázy, je to ale "sladší" typ zeleniny, preto radšej v menších množstvách ako súčasť šalátu. Áno, krutóny sa považujú za jedno jedlo.

Klaudia

DObrý deň, som v prvej fáze diety - končím prvý týžden, dnes sa mi stalo, že som si zabudla doma balenie diety - som v práci do večera ( balenie sa ku mne dostane až od 5 hodin) , pokazím dietu tým že zatial budem konzumovať len povolenú zeleninu? a tympádom mám dobehnú tie 4 jedlá , či si dám posledné o 18 ? Ďakujem za každú cennú radu.Klaudia

Dobrý deň,ak sa Vám do budúcna stane podobná situácia, tak okrem povolenej zeleniny si v práci dajte buď tvaroh alebo cottage syr alebo chudú šunku, ktoré sa nutrične približujú produktom. Ak ste ten deň jedli iba zeleninu a večer ste si dali iba jedno jedlo o 18, žiadna katastrofa to nie je, treba jednoducho od ďalšieho dňa pokračovať v predpísanom režime. Problém by to bol, ak sa to opakovalo na pravidelnej báze. Vtedy je vysoké riziko úbytku svalovej hmoty.

Tomáš

Dobrý deň. Momentálne som v 2. fáze diéty. Chystám sa budúci týždeň ná dovolenku v rámci EU. Chcel sa Vás opýtať či je lepšie diétu prerušiť na týždeň, samozrejme s tým, že jedlo a alkohol budem redukovať na minimum, alebo či pokračovať s diétou aj na dovolenke. Na dovolenku ideme letecky, práškové výrobky by som veľmi brať so sebou nechcel, takže by som bol celý týždeň na tyčinkách a hotových slaných jedlách. Za odpoveď vopred dakujem.

Dobrý deň,klienti, ktorí odchádzajú na dovolenku a zároveň si z akýchkoľvek dôvodov nemôžu/nechcú brať so sebou instantné produkty, je to možné riešiť 2 spôsobmi. Jeden ste spomenuli aj vy: zobrať si iba hotové produkty. Druhou možnosťou je diétu dočasne prerušiť a snažiť sa na dovolenke stravovať tak, aby sa to čo najviac približovalo kalorickému a nutričnému nastaveniu tej ktorej fázy (veľa zeleniny, dostatok kvalitných bielkovín, treba si samozrejme dávať pozor na veľkosti porcií) no a potom po návrate jednoducho pokračovať v režime.

lydka

Dobry den, z predchadzajucej diety (este z firmy protissimo) sa mi zvysilo niekolko baleni spagiet s omackou s prichutou paradajok a masa. Nepamatam si vsak, ci je tento produkt mozne konzumovat uz v 1. alebo az v 2.faze. Dakujem za odpoved.

Dobrý deň,v I. fáze možno tento produkt konzumovať, ale iba každý druhý deň, od II. fázy aj každý deň.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15