Nastal čas pre chudnutie a jarné očisty s diétou Profidiet

Lekárska poradňa

MUDr. Ján Vavro

Doktor Vavro je odborným garantom proteínovej diéty Profidiet a odpovedá na vaše otázky v našej poradni. Zaoberá sa zdravou výživou a redukciou hmotnosti už niekoľko rokov a dosahuje veľké úspechy.

Chcete pod jeho vedením tiež úspešne dosiahnuť zmenu životného štýlu a stravovania ako už niekoľko stoviek ľudí? Neváhajte sa ho opýtať v našej poradni a svoju odpoveď dostanete už do 24-48 hodín.

Poradňa proteínovej diéty

Opýtajte sa otázku nášho odborného garanta na proteínovu diétu.
Najpraktickejšie búdu zverejnené v zozname otázok.
Napíšte Otázku

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Mária

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je táto diéta vhodná aj pre celiatikov, dcéra ma diagnostikovanú celiakiu a je aj vegetariánka. Dá sa nakombinovať tak aby jej to vyhovovalo. Manžel teraz absolvuje diétu s vašimi výrobkami a zatiaľ je spokojný, schudol už 14 kg. Dcéru to motivovalo, len nevieme či by sa dal tak jedálniček vyskladať, aby mohla užívať aj ona Vaše produkty ako celiatička a vegetariánka.Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,diéta nie je bohužiaľ vhodná pre celiatikov. Vegetariánstvo je bezproblémové, avšak lepok obsahuje väčšina produktov Profidiet. Zloženie všetkých produktov je dostupné na našej stránke. Niektoré produkty lepok neobsahujú, nie je ich však toľko aby diétny režim mal dostatočnú pestrosť.

Juraj

Dobrý deň, momentálne užívam vašu diétu a zatiaľ som spokojný. Dcéra by chcela tiež užívať, ale má diagnostikovanú celiakiu a zároveň je aj vegetariánka. Chcela by vedieť, či by sa dala nakombinovať diéta bez lepku a vegetariánska. A taktiež či je vhodná pre celiatika. Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,na otázku nájdete odpoveď v predošlom príspevku. Diéta nie je vhodná pre celiatikov.

Zuzana

Pozdravujem vás. V minulosti som držala vašu dietu. Momentálne mám odporúčanie držať dietu, ktorá by mi pomohla pri zápale žaludka. Mohla by som začať s prifidiet? Ďakujem

Dobrý deň,pri gastritíde diétu užívať môžete, avšak je potrebné dodržiavať všeobecné zásady stravovania pri tomto ochorení - vylúčiť potraviny a nápoje, ktoré dráždia sliznicu žalúdka - káva, alkohol, sýtené nápoje, niektoré druhy zeleniny a ovocia napr. paradajky, citrusy a pod.

Laura

Dobrý deň, je táto strava vhodná aj pre 11 ročné dieťa? Nie celkovo, ale napr. 1x až 2x denne? Ďakujem

Dobrý deň,redukčný program Profidiet v bežnom režime nie je vhodný pre deti. Avšak pri príjme vyváženej stravy s miernym kalorickým deficitom za účelom redukcie pri zohľadnení všetkých stravovacích špecifík pre detský vek je možné zaradiť jedno proteínové jedlo za deň (resp. obdeň) ako náhradu doplnkového! nie hlavného jedla v rámci dňa (napr. desiata alebo olovrant).

Gabika

Dobry den,chcem sa opytat,ci mozem kombinovat spalovac tukov a vychytavac.Napr.spalovac po prvom normal jedle a vychytavac po druhom? Alebo spalovac jeden den a druhy den vychytavac? Vdaka

Dobrý deň,tieto výživové doplnky možno kombinovať. Skôr odporúčam druhú spomínanú alternatívu - čiže jeden deň spalovač, druhý deň vychytávač.

Nataly

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať... Chcela by som schudnúť 2-3kg.. Môžem pri bežnej strave užívať spaľovač tukov a vychytavac? Ďakujem :).

Dobrý deň,najoptimálnejšia možnosť je tieto suplementy užívať ako doplnok k redukčnému programu. V prípade, že chcete schudnúť iba 2-3 kg, môžete ich užívať v kombinácii s 3. a 4. fázou programu Profidiet.

Lenka

Dobrý deň, rada by som sa informovala, či je diéta vhodná aj pre diabetika na inzulíne, ktorý si počíta sacharidove jednotky. Vopred vďaka za info.

Dobrý deň,pre diabetikov 1. typu diétu neodporúčam, ak máte diagnostikovaný diabetes II. typu na inzulíne a počítate sacharidové jednotky, je možné túto diétu nasadiť v miernom režime. Odporúčam Vám konzultovať tento plán s Vašim diabetológom vzhľadom na vodné nastavenie liečebného a diétneho režimu. Dôležité hľadisko, ktoré treba u diabetikov vzhľadom na celkový príjem bielkovín zohľadniť je funkcia obličiek.

Eva

Dobrý deň, chcem sa spýtať na prípravu jedla, je možné pripraviť si jedlo na obed ráno, alebo musí byť jedlo pripravené len tesne pred podávaním.

Dobrý deň,závisí to od vlastných skúseností a chuťových preferencií. Spravidla nie je problém jedlo pripraviť dopredu a potom iba prihriať, niektorým klientom však produkty chutia najlepšie ak sa konzumujú hneď po príprave. Je to individuálne a tiež závisí od konkrétneho produktu.

viera komorníková

dobry den potrebujem schudnuť 20kg, ako dlho budem v prvej faze?

Dobrý deň,to závisí od dynamiky redukcie. Štandardne však trvá 1. fáza cca 3 týždne.

Lucia

Dobrý deň,chcela by som vyskúšať vašu diétu avšak neviem ako si správne vyskladať 1.fazu môžte mi prosim pomôcť S tým že na vajíčka som alergická to znamená že napr omeletu nemôžem preto lebo tam je vlastne celé jedlo je z vajíčok ale keď je jedlo kde je vajíčko len v malom množstve je to v poriadku Dakujem

Dobrý deň,najlepšie je kontaktovať jedno z našich centier, kde Vám so správnym zostavením jedálnička pomôžu naši vyškolení odborníci. Aby som ale odpovedal na Vašu otázku - každý prípravok Profidiet má na webe dostupný zoznam alergénov a tiež informáciu, či je ten-ktorý produkt vhodný do 1. fázy. Ak niektoré produkty nemôžete konzumovať (alergie, chuťové preferencie atď.), stále je k dispozícii veľké množstvo produktov na výber aby diéta nebola jednotvárna. Odporúčam Vám orientovať sa podľa týchto informácií.

Viktória

Dobrý deň je vhodné aby túto stravu užívali aj 14 - ročné deti? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,diéta je vhodná iba pre dospelých. Pre deti vo vývoji nie je vhodné, aby užívali diétu ktorá má veľmi nízky obsah energie a minimum sacharidov. Pre zabezpečenie správneho rastu a vývoja je najvhodnejšia diéta s vyváženým pomerom makroživín. Treba ale poznamenať, že pri detskej nadváhe/obezite obmedzenie sacharidov väčšinou zlepší situáciu, najmä ak dochádza k zvýšenej konzumácii rýchlych cukrov vo forme sladených nápojov a sladkostí. Aj keď diéta v klasickom režime pre deti vhodná nie je, nie je problém nahradiť nezdravý olovrant v podobe napríklad sladkostí variantom proteínovej tyčinky z našej ponuky a tým postupne hmotnosť zredukovať v kombinácii s pohybovou aktivitou.

Denisa

Dobry den mam 38 rokov som rok po porode a potrebujem schudnut nabrate kila mam 67kg v pase 90 cm a vysku 162 cm potrebujem schudnut na 57 kg tolko som mala pred porodom akou fazou mam zacat dakujem za odpoved

Dobrý deň.ak sa neliečite na ochorenie zo zoznamu kontraindikácii, môžete začať prvou fázou. Nie je to ale nevyhnutné, ak Vám vyhovuje miernejší režim, kde budete mať počas dňa aj jedno "pravé" jedlo, kľudne môžete začať aj fázou č. 2. Dĺžka trvania samozrejme závisí od dynamiky redukcie, optimálne by mala každá nasledujúca fáza trvať aspoň dvojnásobok fázy prechádzajúcej - čiže ak začnete napríklad 1. fázou v trvaní 2 týždne, 2. fáza by mala trvať 4 týždne atď.

Adela

dobrý deň prajem. Na Vašej diéte som v i. fáze, 4. deň. Chem sa opýtať či si môžem k muesli pridať namiesto nízkotučného mlieka mlieko sójové. Ďakujem

Dobrý deň,tento produkt je vhodný až od 2. fázy. To, či je daný produkt vhodný od prvej alebo až od druhej fázy je uvedené pri každom prípravku na webe. Aby som ale odpovedal na otázku: v neskorších fázach diéty, kedy sa do jedálnička pridávajú už aj mlieko a mliečne výrobky je zámena nízkotučného mlieka v jedálničku za sójové v poriadku.

Zdenka

Dobrý deň, odporučili by ste Profidiet pri hypotyreóze liečenej Euthyroxom?

Dobrý deň,áno diétu je možné nasadiť, odporúčam ale režim od 2. fázy. Rád by som Vás ale upozornil, že aj v prípadne dobre nastavenej liečby hypofunkcie štítnej žľazy je potrebné rátať s tým, že redukcia nemusí prebiehať tak dynamicky ako u úplne zdravých jedincov, o to viac treba dbať na dodržiavanie režimu.

Natalia

Dobrý deň mám 23 rokov a 74 kg chcela by som schudnúť aspoň na 60 kg ako by som to mohla najlepšie a najrýchlejšie dosiahnut? Ako mam začať?

Dobrý deň,v prípade že sa neliečite na žiadne ochorenie zo zoznamu kontraindikácii, môžete začať 1. fázou. Ak však chcete schudnúť 14 kg, odporúčam Vám obrátiť sa na jedno z našich vyškolených pracovísk. "Svojpomocná" redukcia iba na základe vlastného štúdia informácii na webe je spravidla efektívna iba ak potrebuje klient zredukovať cca do 5 kg. V prípade vyšších redukcií odporúčam odborné vedenie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15