Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Vyznať sa v záplave dnešnej ponuky potravín je umenie. Aj keď si vyberáte podľa najlepšieho vedomia a svedomia, nemusí to ešte byť správna voľba. Dnes sa viac ako kedykoľvek predtým tvári množstvo potravín ľahko a nekaloricky. Nenechajte sa učičíkať.

Pečivo

Všetci vieme, že biele pečivo nie je ideálnou voľbou na každý deň. Hnedé rožky a chlebíky však tiež nie sú zárukou celozrnnosti. V drvivej väčšine ide o prifarbované pečivo vyrobené z rafinovaných obilnín rovnako ako biely chlieb. Ak si chcete byť istí, že ste si vybrali zdravo, čítajte pozorne obaly výrobkov alebo si vyberte predajne, kde nemajú problém povedať vám, čo presne pečivo obsahuje.

Hotový šalátik

Aj keď sa vám na prvý pohľad zdá, že nič nemôže byť zdravšie, pozor na kúpené šaláty. Niektoré z nich môžu mať viac kalórií ako Big Mac. Postarajú sa o to pridaný syr, slanina, krutóny alebo zálievka, ktorú v tom šaláte ani poriadne nevidno :).

Brusinkový džús

Ak chcete svoj metabolizmus naštartovať šťavou z brusiniek, brusinkovým džúsom sa pre istotu vyhnite. Vo väčšine dostupných produktov nájdete hlavne vysoký obsah cukru a umelých dochucovadiel. Dobrou alternatívou je brusinkový koncentrát.

Raw sladkosti

Sú plné zdravých vecí, a tak nie je nič ľahšie, ako podľahnúť dojmu, že si z nich môžete dopriať viac ako z nedeľnej bábovky. Aj raw sladkosti však obsahujú med, oriešky, sušené ovocie. Preto sa po druhom kúsku snažte zastaviť. Teda – ak idete makať na stavbu, pokojne si doprajte aj tretí, ale pred celodenným sedením v kancelárii by ste sa ho mali radšej vzdať.

Ovocné šťavy

Ani vo vašej domácnosti sa odšťavovač nezastaví? Pozor. Pri ovocných šťavách nie je problém obsah, ale objem, ktorý prijmete. S každým pohárom totiž do tela dostanete aj veľké množstvo prírodných cukrov. Ak si zvyknete dopriať viac ako jeden pohár denne, zohľadnite to vo zvyšku svojho jedálnička.

Kávové nápoje

V tomto prípade je v tom káva úplne nevinne. Vo svojej najzákladnejšej podobe je kaloricky úplne neškodná. O jej mliečnych variáciách to už však neplatí. Latté, cappuccino alebo frappé preto vnímajte ako zákusok. Ten si nedávate každý deň. A s kávovými nápojmi by to malo byť podobne.

Profidiet

Profidiet

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *