Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Ja tomu nerozumiem, je to strašne nefér! Tak toto si už zrejme povedalo mnoho z vás. Na prvý pohľad sa zdá, že robíte všetko správne – jete zdravo, hýbete sa a snažíte sa doržiavať všetky rady, ktoré ste kedy čítali. A aj napriek tomu vám ručička váh ukazuje stále to isé číslo, ba v niektorých prípadoch možno aj o čosi vyššie. Nevešajte ale hlavu, prinášame vám zoznam hlavných dôvodov, ktoré môžu stáť za negatívnym výsledkom vášho chudnutia.

Prejedáte sa, hoci zdravými potravinami

To, že sú potraviny zdravé ešte neznamená, že ich môžete zjesť koľko len chcete. Je síce pozitívne, že ste nezdravé verzie potravín nahradili zdravými, no to nestačí. Dôležité je predovšetkým množstvo kalórií, ktoré za deň prijmete. Okem toho, čo máte na tanier, si preto dajte pozor aj na to, koľko tam toho je.

Vynechávate niektoré z jedál

V snahe o schudnutie má mnoho ľudí mylný dojem, že ak vynechá napríklad raňajky, či večeru, tak zníži množstvo pijatých kalórií, a tým pádom aj schudne. Tým, že vynecháte niektoré z jedál však naučíte svoje telo vytvárať si tukové zásoby. Z ďalšieho jedla si tak niečo odloží, aby malo pre prípad, že sa opäť rozhodnete chvíľu hladovať. Snažiť by ste sa mali o presný opak – naučiť svoj organizmus na pravidelný prísun jedla, aby si už žiadne zásoby robiť nemuselo.

Veľa cukrov a málo bielkovín

Problémov negatívneho výsledku vášho chudnutia môže byť tiež to, že prijímate veľa cukrov a málo bielkovín. Mnoho výrobcov „light“ výrobkov totiž znížené množstvo tukov v danej potravine nahrádza zvýšeným množstvom iných látok – napríklad cukrov. Snažiť by ste sa preto mali, skôr ako „light“ výrobky, jesť čo najviac jedál s obsahom bielkovín. Tie totiž stimulujú spaľovanie tukov a napomáhajú znižovaniu váhy. Vyskúšať môžete napríklad proteínovú diétu, ktorej základom sú práve spomínané bielkoviny.

Málo spíte

Sťažovať zhadzovanie váhy vám môže aj nedostatok spánku. Ak sa totiž nevyspíte, vzrastie vám hladina hormónu ghrelínu, ktorý je zodpovedný za chuť do jedla. Naopak hladina homónu leptínu, ktorý vaše telo informuje o tom, že je najedené, sa zníži. V praxi to teda znamená, že nevyspatí ľudia majú väčšiu chuť do jedla a pocit plnosti sa im dostaví neskôr, ako je tomu u ľudí, ktorí si doprajú dostatok spánku.

Profidiet

Profidiet

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *