6 byliniek a korenín, ktoré vám pomôžu s chudnutím

6 byliniek a korenín, ktoré vám pomôžu s chudnutím
29. marec, 2019 0 Komentár

6 byliniek a korenín, ktoré vám pomôžu s chudnutím

Nie je žiadnym tajomstvom že to, čo si dávame na tanier hrá hlavnú úlohu pri chudnutí. Existujú rôzne spôsoby redukcie hmotnosti, jednou z nich je aj proteínový redukčný program Profidiet.

Ak sa však rozhodneme redukovať inak, okrem vyváženej stravy nám k štíhlej postave vie dopomôcť aj to, čím si tieto potraviny dochucujeme. Predstavíme si 6 byliniek a korenín, ktoré vám pomôžu s chudnutím.

Pískavica – Senovka grécka

Pískavica – Senovka grécka je korenie známe najmä v indickej kuchyni. Je neoddeliteľnou zložkou karí a mango chutney.

Okrem silnej horkej chuti je korenie známe aj tým, že pomáha znižovať apetít a množstvo prijímanej potravy, čím napomáha k redukcii hmotnosti.

Čili paprička

Prášok z pomletých čili papričiek, respektíve kajenské korenie, je obľúbené najmä medzi milovníkmi štipľavého.

Známa pálivá chuť je spôsobená kapsacínom – látkou, ktorá okrem iného napomáha zrýchľovať metabolizmus a redukovať pocit hladu, ako aj množstvo prijatých kalórií.

Zázvor

Zázvor je pre svoje priaznivé účinky na zdravie známy už od nepamäti. Ľudia po ňom v našich končinách siahajú najmä keď sú prechladnutí alebo majú chrípku.

Zázvor však vie byť nápomocný aj v prípade, že chcete schudnúť. Podobne ako pískavica či čili paprička znižuje chuť do jedla. Okrem toho zrýchľuje metabolizmus aj spaľovanie samotných tukov.

Oregano

Oregano je bylinka, ktorá obsahuje karvakrol. Štúdia na zvieratách dokázala, že táto zlúčenina vie pomôcť znížiť hmotnosť a prírastok tuku zmenou syntézy tuku v tele.

Kurkuma

Kurkuma je korenie, ktoré je známe najmä pre svoju výraznú chuť, sýtu žltú farbu a liečivé účinky.

Väčšina zdravotných prínosov kurkumy sa pripisuje prítomnosti kurkuminu – chemickej látky, ktorá napomáha pri rôznych problémoch od zápalov až po nadváhu.

Štúdia z roku 2015 dokázala, že užívanie kurkuminu dvakrát denne počas jedného mesiaca môže zvýšiť úbytok tuku (najmä brušného) ako aj celkovej hmotnosti až o 5 percent.

Čierne korenie

Čierne korenie je jedno z najbežnejších domácich korenín. Čo však mnoho ľudí možno nevie, táto korenina obsahuje zlúčeninu piperín, ktorá mu dodáva nielen jeho typickú štipľavú chuť, ale aj schopnosť napomáhať pri redukcii váhy.

Jeho schopnosť redukovať váhu však bola zatiaľ potvrdená iba pri výskumoch na zvieratách. Výskum na ľuďoch chýba.

Nezabúdajme

Pri chudnutí okrem samotných redukčných programov vedia byť nápomocné aj bylinky a koreniny. Väčšina z nich pomáha najmä so znižovaním apetítu, zrýchľovaním metabolizmu či efektívnejším spaľovaním tuku.

Viete ako prebieha chudnutie s Profidiet? Klikajte a dozviete sa viac.

Mgr. Veronika Hlivová

Mgr. Veronika Hlivová

Veronika pre vás pripravuje blogové články na našej webovej stránke zamerané hlavne na témy zdravého životného štýlu, chudnutia a diéty Profidiet. Taktiež sa stará o publikovanie nových článkov a príspevkov na sociálnych sieťach Facebook, Twitter, Instagram a GooglePlus :)

Zanechajte komentár