5 jednoduchých tipov na raňajky, ktoré vám pomôžu schudnúť

5 jednoduchých tipov na raňajky, ktoré vám pomôžu schudnúť
20. máj, 2018 0 Komentár

5 jednoduchých tipov na raňajky, ktoré vám pomôžu schudnúť

Ak patríte k ľuďom, ktorí začínajú deň veľkou miskou cereálií, môžete sa s chudnutím rovno rozlúčiť. Väčšina raňajkových cereálií totiž obsahuje priveľa cukru a nezdravého tuku. Prinášame vám preto 5 jednoduchých tipov na raňajky, ktoré vám pomôžu schudnúť…

Päť jednoduchých tipov na raňajky, ktoré vám pomôžu schudnúť

Ideálne raňajky by mali byť postavené okrem nízkeho obsahu cukru (sacharidov) predovšetkým na potravinách, ktoré obsahujú prírodné tuky, bielkoviny a prirodzene sa vyskytujúce vitamíny a minerály.

Aby sme však nehovorili len o teórii, pripravili sme pre vás zopár konkrétnych príkladov:

1. Zelenina

Nemusíte raňajkovať iba čistú zeleninu, no ak sa naučíte ju pridávať do svojich jedál, udrží vás sýtych dlhšiu časť dňa.

Skúste si napríklad do omelety pridať čerstvý špenát či papriku. Alebo si jednoducho ku všetkému nakrájať paradajky či uhorku.

Zeleninu môže pripraviť aj na pare alebo uvariť a vytvoriť z nej chutný základ pre chutný a výživný šalát.

Diétu neporušíte ak si večer pripravíte strukoviny ako šošovicu, hrach či cícer.

Ráno už len k predpripravenej šošovici pridáte nakrájaný syr, paradajky, cibuľku a dochutíte olivovým olejom bylinkami a bylinkami podľa chuti.

2. Vajcia

Vajcia sú výborným zdrojom bielkovín a skvelé pre ľudí, ktorí sa snažia vybudovať štíhlu postavu, chrániť svoje svaly a schudnúť s diétou Profidiet.

Obsahujú totiž 11 rôznych vitamínov a minerálov, omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty.

Taktiež nemusíte zostať pri spôsobe „vajcia na tvrdo“. Vynikajúcou variantou je vajce benedikt, stratené alebo súčasť šalátov či rôzne omelety, ale aj praženica.

Hlavnou zásadou je pripravovať ich iba na kvapke kvalitného rastlinného oleja. Jednoducho a rýchlo máte na tanieri varianty so špenátom, hríbmi, paprikou, pažitkou, hrachom alebo bylinkami.

Len s malou obmenou pridaných surovín vyčaríte pochúťku, ktorá vás aj zasýti. Pre viac tipov k receptom aj s našimi jedlami Profidiet, pozrite profil našej skvelej šéfkuchárky Adriany Ihringovej tu.

3. Ovsená kaša

Napríklad ovsená kaša s jablkami a škoricou je výborné ranné jedlo, pretože ovos patrí medzi tie najzdravšie zrná. Je zdrojom dôležitých vitamínov, minerálov, vlákniny a antioxidantov. A ak si navrch pridáte napríklad čučoriedky či škoricu, získate ďalšie antioxidanty ako bonus.

Ovsenú kašu pokojne doplňte o primerané množstvo orechov. Vláknina správne naštartuje vaše trávenie a je správnym krokom do rušného dňa.

4. Ovocie

Celé ovocie je na raňajky lepšie ako šťavy. Prijmete tak totiž omnoho viac vlákniny. Okrem toho, že je dôležitá pre trávenie, zasýti vás na dlhšiu dobu. Myslieť by ste však mali aj na to, že ovocie obsahuje cukor. Preto ho pri chudnutí treba jesť s mierou.

Najmä v prvých fázach chudnutia sa tomuto raňajkovému variantu radšej vyhnite.

Pri pití ovocných štiav nezabúdajte aj na množstvo ovocia, ktoré obsahujú. Ak už sa rozhodnete pre ovocnú šťavu pripravujte ich radšej doma. Kupované polotovary častokrát obsahujú pridaný cukor alebo sú vyrábané z koncentrátov.

5. Zdravé palacinky alebo lievance

Ak pri príprave palaciniek použijete namiesto múky ovsené vločky a nahradíte cukor malou lyžicou medu, získate nielen zdravé, ale aj veľmi chutné raňajky. Palacinky dochutíte pridaným ovocím alebo nízkotučným jogurtom.

Tipy na záver…

Vaše dni môžete začať s vedomím, že ste telu dodali množstvo bielkovín a zdravých tukov a zároveň si pochutnáte. Ak máte cez týždeň menej času na raňajky môžete si vybrať zo širokej ponuky produktov Profidiet a prípravu gurmánskych domácich raňajok nechať na víkendy.

Mgr. Veronika Hlivová

Mgr. Veronika Hlivová

Veronika pre vás pripravuje blogové články na našej webovej stránke zamerané hlavne na témy zdravého životného štýlu, chudnutia a diéty Profidiet. Taktiež sa stará o publikovanie nových článkov a príspevkov na sociálnych sieťach Facebook, Twitter, Instagram a GooglePlus :)

Learn how women's ovulation works and calculate your most fertile days with this excellent online tool available for free. We hope this tool will be very useful and provide the information that you were looking for.

Zanechajte komentár

Vitajte na stránkach Profidiet

Proteinová diéta Profidiet = chudnutie vďaka ketóze príjemné chudnutie v 4. fázach.

Vitajte na stránkach Profidiet

Proteinová diéta Profidiet = chudnutie vďaka ketóze príjemné chudnutie v 4. fázach.

Vitajte na stránkach Profidiet

Proteinová diéta Profidiet = chudnutie vďaka ketóze príjemné chudnutie v 4. fázach.

Zadajte e-mailovú adresu, ktorú ste použili pri registrácií. Dostanete dočasný odkaz pre obnovenie hesla.