Vyformujte si ideálnu figúru do plaviek s kódom RENATA10

Ako schudnúť 5–10 kilogramov čo najrýchlejšie?

Ako schudnúť 5–10 kilogramov čo najrýchlejšie?
07. apríl, 2024 0 Komentár

Ako schudnúť 5–10 kilogramov čo najrýchlejšie?

Všetci to veľmi dobre poznáme, najskôr sa nič s váhou nedeje, potom zrazu zistíme, že posúvame ďalšiu dierku na opasku, stále však nemáme čas sa váhe a jedálničku venovať. Nakoniec po dlhšej dobe zistíme, že už to nie je len o jednej dierke na opasku, ale že zrazu máme o 5 kg navyše, a to už nás aspoň trochu donúti o tom premýšľať. Lenže, ako si v tom pracovnom a rodinnom zhone nájsť čas ešte premýšľať o zdravých potravinách, kedy jesť, čo jesť a v akom množstve a čo naopak nie.  Nebuďte z toho nešťastní, riešenie sa vždy nájde. 

V prvom rade je veľmi vhodné pohľadať si nutričného terapeuta a dohodnúť sa na konkrétnom postupe. Výživový poradca vám totiž vie nastaviť jasné výživové pravidlá na mieru a bude vašou oporou po celú dobu chudnutia. Pokiaľ si nie ste istí, či nerobíte v niečom chybu, viete, na koho sa obrátiť. 

Ak sa vám však z nejakého dôvodu nechce byť v kontakte s výživovým centrom či poradcom, nechce sa vám nikam dochádzať na pravidelné kontroly, môžete si tiež pomôcť aj sami, len to chce trpezlivosť a odhodlanie.

A ako na to? Skúste dodržať niekoľko jednoduchých pravidiel a sami uvidíte, či vám kilá budú rýchlejšie padať smerom dole.

ČO VYNECHAŤ A OBMEDZIŤ?

 1. z jedálnička úplne vyhoďte klasický, biely cukor aj všetky sladkosti, vrátane čokolády
 2. po dobu aspoň 14 dní nekonzumujte žiadne pečivo
 3. zredukujte na polovicu príjem sacharidových príloh (úplne vynechať knedle, vyprážané prílohy)
 4. zabudnite na tučné jedlá, údeniny typu klobásy, párky, slanina apod
 5. alkohol všeobecne do zdravého jedálnička a pri chudnutí nepatrí

ČO NAOPAK POMÔŽE PRI CHUDNUTÍ?

 1. kvalitné bielkoviny (chudé svetlé mäso, svetlé druhy rýb, kvalitná šunka, vajíčka najmä bielky, mliečne jogurty, sója a výrobky z nej, strukoviny)
 2. čerstvá aj tepelne spracovaná zelenina (zo začiatku je vhodné vyradiť sladšie druhy akými sú mrkva, kukurica, hrášok, cibuľa)
 3. čerstvé, ale menej sladké ovocie (ideálne sú všetky citrusy, čučoriedky, jahody, maliny, jablko), ovocie pokiaľ možno konzumovať iba v dopoludňajších hodinách a obmedziť na 2-3x týždenne
 4. sacharidové prílohy konzumujte ideálne na obed a iba so zeleninou, vhodnými sú kus-kus, bulgur, quinoa, cícer, šošovica, fazuľa a pod.
 5. dodržujte pitný režim, najlepšie čistú neperlivú vodu, alebo nesladené čaje, minimálne 1,5 litra (závisí aj od ročného obdobia)
 6. pravidelne sa hýbte, 2-3x týždenne aspoň hodinu v kuse
 7. tuky používajte len kvalitné a s mierou

Ďalším veľmi jednoduchým spôsobom, ako schudnúť rýchlejšie a efektívnejšie je pustiť sa do proteínovej diéty Profidiet. Vyskúšajte naše Profidiet balíčky, ktoré sú špeciálne pripravené pre tých, ktorým sa nechce alebo nemajú čas nad ničím premýšľať. Na chudnutie 5 kg je ideálny 15 dňový INTENZÍVNY proteínový program Profidiet. Ak by ste chceli schudnúť do 10 kíl, odporúčame vám určite náš bestseller, 21 dňový Express Profidiet program

Celú ponuku redukčných programov nájdete tu

Tak neváhajte a poďte do toho s nami!

Zanechajte komentár