Chudnutie po pôrode a po ukončení dojčenia

Chudnutie po pôrode a po ukončení dojčenia
25. máj, 2020 0 Komentár

Chudnutie po pôrode a po ukončení dojčenia

Máloktorá z nás má to šťastie, že v pôrodnici nechá všetky svoje kilá. Ak patríte k tým, ktorých kilá sa držia zubami, nechtami a nie a nie sa ich zbaviť, prečítajte si náš článok, kde nájdete rady ako s nimi zatočiť.

Základným pravidlom však je, že do veľkých diét a zmien celkového jedálnička a životného štýlu sa púšťajte až po ukončení dojčenia. Dieťa potrebuje v materskom mlieku prijať všetky minerály a vitamíny pre svoj zdravý rast a vývin.

Počas dojčenia však môžete skúsiť dodržiavať týchto 5 pravidiel a uvidíte sama:

  • zmenšujte si porcie – nie, naozaj už nie je potrebné papať za dvoch
  • pravidelné stravovanie počas dňa (4-5x denne) – celý deň nestíhate a večer by ste zjedli čo uvidíte, zdá sa vám to povedomé?
  • ovocie konzumujte skôr v doobedných hodinách, preferujte to s nižším obsahom cukru -  brusnice, černice, čučoriedky, ríbezle, maliny, jahody,...
  • vyvarujte sa sladkým džúsom a sladkým vodám – radšej zvoľte citrónovú vodu alebo čerstvé ovocie
  • sladké tyčinky a koláčiky skúste nahradiť menej sladkým variantom – tie od Profidiet, vám naozaj budú chutiť, ak si neviete vybrať, momentálne máme v ponuke skvelý mix vaflí s nízkym obsahom cukru, no stále s výbornou chuťou a teraz aj v skvelej cene 

A samozrejme nezabúdajte na pohyb. Štúdie uvádzajú, že aktívnejší pohyb nemá vplyv na chuť materského mlieka, resp. jeho tvorbu (Bane S. M., 2015). Nemáme na mysli, dlhé hodiny v posilňovni, stačí aj svižná chôdza s kočíkom.

Ak však svoje dieťa nedojčíte, môžete prejsť aj na výraznejšiu formu zmeny životosprávy. Môžete skúsiť napr. náš redukčný program, pri ktorom idú kilá zaručene dole. Kontaktujte Profidiet poradcov, ktorých máme po celom Slovensku a radi vám poradia a nastavia plán šitý priamo na mieru. Nezabudnite, že s Profidiet na to nie ste samé.

Zdroj:Bane S. M., 2015. Postpartum exercise and lactation. Clinical obstetrics and gynecology,58(4), 885-892

Články, ktoré by vás mohli zaujať:

Spaľovače tukov. Funguje to?

Úloha vlákniny v jedálničku. 

Zanechajte komentár