Život bez lepku

Život bez lepku
02. marec, 2020 0 Komentár

Život bez lepku

Lepok, neznášanlivosť lepku, celiakia, alergia na lepok. Tiež ste sa stretli s tým, že čoraz častejšie tieto slová rezonujú v našej spoločnosti? Vieme ale, čo je to lepok? Aké príznaky má celiakia a kde všade sa lepok skrýva? Na tieto, ale aj na ďalšie zaujímavé témy sme sa pozreli v novom článku od našej výživovej poradkyne Zlatky.

 

Kde sa lepok ukrýva?

Jačmeň, pšenica, raž či ovos, toto sú obilniny, ktoré obsahujú lepok. Lepok alebo aj glutén je zmes dvoch druhov bielkovín (glutenínu a prolamínu). Táto zmes bielkovín je však obsiahnutá takmer vo všetkých potravinárskych výrobkoch, hlavne však v obilninách. Nachádza sa predovšetkým v endosperme (vo vnútri) zrna obilnín, kde je spojený so škrobom. Preto veľmi často obilné škroby obsahujú rôzne množstvá stopového lepku.

Obilniny rozdeľujeme do rôznych skupín, pre nás je však zaujímavá hlavne čeľaď lipnicovitá, ktorú môžeme rozdeliť na dve skupiny. Do prvej skupiny patria:

      pšenica

      raž

      ovos

      medzidruhoví kríženci

Do druhej skupiny patria:

      kukurica

      ryža

      proso

      pohánka

Práve obilniny z 1. skupiny obsahujú toxické prolamíny (bielkovina, z ktorej je tvorený lepok), ktorých konzumácia môže viesť k prejavom celiakie u geneticky predisponovaných jedincov (štúdia od Kohout P., Novinky v bezlepkové dietě, 2008). Obilniny z druhej skupiny týmito toxickými prolamínmi nedisponujú.

Ktorým potravinám je lepšie sa vyhnúť?

      obilninám obsahujúce lepok: pšenica, raž, jačmeň, ovos, bulgur, 

      výrobkom ako sú: pšeničné klíčky, pšeničné alebo iné otruby, grahamová múka, seitan, rastlinné bielkovinové náhrady mäsa, sójová omáčka vyrábaná so pšenicou, niektoré šalátové dresingy, práškové omáčky, polievky a polotovary obsahujúce pšeničnú múku

      nápojom: pivo, ležiak, limonády sladené sladom

      okrem toho riziko kontaktu s gluténom nesie aj konzumácia týchto zložiek potravín podľa údajov o zložení výrobku na obale: hydrolyzované rastlinné bielkoviny, škrob, príchute, arómy, dextrín, slad, jačmenný alebo pšeničný sirup, melasa

Najnovšie výskumy však odhalil, že pôvodné odrody obilnín nie sú tak toxické ako novo vyšľachtené.

 

 

Ochorenie chameleón?

Viete prečo dostala celiakia takúto prezývku? Je to z toho dôvodu, že u každého jedinca sa prejavuje rozdielne a v niektorých prípadoch dokonca prebieha bez vonkajších prejavov. Najčastejšími varovnými signálmi, ktoré sú často spojené práve s celiakiou je nadúvanie, bolesti a kŕče v bruchu, hnačky alebo výrazný úbytok na váhe. Jedná sa o imunitnú neznášanlivosť lepku. Momentálne je toto ochorenie nevyliečiteľné, jedinou možnosť pre postihnuté osoby je výlučne bezlepková strava. Na stránke http://dobrebezlepku.com/ si môžete vyplniť aj krátky test, akoby vstupnú diagnostiku na základe, ktorej môžete zájsť za lekárom.

Je celiakia a alergia na lepok to isté?

Jedná sa o dve rozdielne ochorenia, ktoré majú rozličné príznaky a následné formy liečby. K príznakom alergie, ktoré nastupujú krátko po skonzumovaní lepku, patria napr. žihľavka, ekzém, zvracanie, pálenie v ústach. Príznaky celiakie sme si spomenuli v riadkoch vyššie.
Liečba alergie na lepok sa nastavuje po konzultácií s alergológom.  Problémy, ktoré  spôsobuje celiakia rieši gastroenterológ.

V čom spočíva neznášanlivosť lepku? Čo sa deje v našom tele?

Imunitný systém „bojuje“ voči lepku tak, že dochádza v tenkom čreve k chronickým zápalom a atrofií klkov. Úloha klkov a mikroklkov v sliznici tenkého čreva je zväčšovanie jej povrchu a vstrebávanie živín. Jedinci, ktorí trpia neznášanlivosťou lepku, majú skoro úplne tieto klky vyhladené a dochádza tak k poškodeniu sliznice tenkého čreva. Preto organizmus vstrebáva menej resp. žiadne živiny, čoho následkom sú úbytok hmotnosti či prejavy nedostatočnej výživy.

Bezlepková strava

Ak Vám lekár potvrdí celiakiu, určite to nie je priestor na paniku. Po nastavení bezlepkovej diéty dochádza k okamžitému zlepšeniu zdravotného stavu. Je však potrebné túto stravu dodržiavať po celý život. Pacient musí zo svojho jedálnička vylúčiť všetky potraviny obsahujúce lepok. Zo zákona musí výrobca na svojich výrobkoch uvádzať obsiahnuté alergény a preto treba čítať informácie na obaloch výrobkov poctivo. Lepok sa môže nachádzať aj tam, kde by ste ho nečakali.

Ktoré potraviny sú pri bezlepkovej strave vhodné?

      ovocie a zelenina: obsahujú vlákninu, vitamíny, minerálne látky, stopové prvky a antioxidanty

      obilniny, zemiaky a strukoviny: výrobky z obilnín, ako je bezlepkový chlieb a bezlepkové cestoviny, zemiaky a ryža, pohánka, amarant a quinoa, ale aj strukoviny, ako je fazuľa, hrach, šošovica, cícer, obsahujú veľa komplexných sacharidov a vlákniny, okrem toho aj bielkoviny, vitamíny predovšetkým skupiny B a minerálne látky

      mlieko a mliečne výrobky: jogurt, tvaroh a syr sú zdrojom bielkovín, tukov, vápnika a vitamínov, predovšetkým v tukoch rozpustného vitamínu D

      mäso, ryby, vajcia

      rastlinné zdroje bielkovín: tofu, ale čiastočne aj strukoviny, môžeme pripočítať k tejto skupine

 

Rady na záver?

Ak aj Vy patríte k pacientom, ktorí trpia na neznášanlivosť lepku, majú na lepok alergiu alebo len chcú očistiť svoj tráviaci trakt, máme pre Vás dobré správy. V dnešnej dobe sa čoraz viac rozširuje sortiment aj o potraviny, ktoré sú bez obsahu lepku, sú dostupné rôzne kuchárky a návody ako si chutné bezlepkové pokrmy pripraviť. Navyše aj my v Profidiet sme si pre Vás pripravili hneď viacero lákavých ponúk. Napríklad ak chcete zdravo maškrtiť určite Vás poteší fakt, že v našom portfóliu máme viac ako 15 bezlepkových vysoko proteínových tyčiniek. Ak si z takého množstva neviete vybrať, pripravili sme pre Vás bezlepkový mix 10 tyčiniek do 1. fázy, ktorý nájdete aj u nás, teraz aj v skvelej zľave. Ak Vás zaujímajú aj iné bezlepkové produkty, určite navštívte náš web, kde na Vás čaká naša široká ponuka zo sortimentu dezertov, nápojov, instantných polievok a mnoho iných chutných jedál.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zanechajte komentár