Barbora Švidraňová: Neverte reklame na Choco Lite, ja chudnem iba s Profidiet

Barbora Švidraňová: Neverte reklame na Choco Lite, ja chudnem iba s Profidiet
01. marec, 2020 0 Komentár

Barbora Švidraňová: Neverte reklame na Choco Lite, ja chudnem iba s Profidiet

 Možno sa aj vám v priebehu minulého týždňa zobrazila na Facebooku reklama, na ktorej bola tvár našej ambasádorky Barbory Švidraňovej a informácia, že s nápojom CHOCO LITE schudla 40 kilogramov za mesiac. Reklama vás má na základe fotiek presvedčiť, aby ste si produkt kúpili. Avšak ten by vám pravdepodobne nebol ani nikdy doručený. Prečo? A o aký podvod ide? Čítajte ďalej.

Takto vyzerala podvodná reklama na produkt CHOCO LITE s použitím tváre Barbory Švidraňovej. Na podobné účely nápojov na chudnutie bola nedávno zneužitá aj tvár Dary Rolins, či dokonca speváčky Adele.

Speváčka, herečka a zároveň tvár našej proteínovej diéty Profidiet sa k klamlivej reklame s produktom CHOCO LITE vyjadrila: “Ženy, neverte tomu. Je to úplná blbosť. Nafúkli vo Photoshope moje fotky na obludné rozmery a použili moje 5 rokov staré fotky. Sú tam moje výroky, ale v skutočnosti nie sú moje. Toto všetko je veľký podvod. Ja spolupracujem iba s Profidiet - je to proteínová diéta, vďaka ktorej som schudla za rok 15 kíl. Je to dlhodobá záležitosť. Nikdy neschudnete 40 kíl za mesiac. To je nemožné, takže neverte blbostiam ako je CHOCO LITE.”

Pozrite si celé vyjadrenie k podvodnej reklame na našom Instagrame

Prečo vznikajú podvodné reklamy?

Najčastejšie ide o zhromažďovanie e-mailových adries do databázy, ktoré sú neskôr použité na iné účely. Napríklad, by sa vaša e-mailové adresa mohla objaviť v databáze, na ktorú by sa posielali komerčné maily bez vášho vedomia. Inými slovami - SPAM. Taktiež by takýto zber mohol byť použitý na ďalšie cielenie reklamy na sociálnych sieťach. V oboch prípadoch ide o nezákonné zneužitie, preto si treba dávať veľký pozor, kde svoju e-mailovú adresu napíšete.

Ako zistíte, že ide o podvodnú reklamu?

V prvom rade by ste sa mali presvedčiť, že ide o overenú Facebookovú stránku, ktorej názov je po slovensky a aj webstránka, na ktorú vás reklama smeruje by mala byť po slovensky. V tomto prípade išlo o Facebook stránku s názvom “Affluentfest”, ktorá bola založená len nedávno, a to v decembri 2019. Pofiderná je aj to, že miesto, kde bola facebook stránka vytvorená je Ukrajina. Navyše má iba 40 fanúšikov, čo je mizerne málo na overeného predajcu.

Reklama ďalej smerovala na podvodnú podstránku www.momonamission.me, kde už z nadpisu na vás kričali neoverené tvrdenia ako napr. “Vďaka CHOCO LITE milióny žien v Európe a USA stratili nadváhu!” Ďalej ste si v texte mohli všimnúť aj gramatické chyby, čo by sa na žiadnom profesionálnom e-shope nestalo. Ak by ste sa ďalej preklikali stránkou, zistili by ste, že je v angličtine a ak vám doteraz ešte nič neprišlo čudné, tu by ste už naozaj mohli tušiť, že niečo nie je v poriadku.

Podvodné reklamy je najlepšie nahlásiť

V prípade, že na vás takáto zavádzajúca reklama vyskočila, najlepšie čo môžete urobiť je reklamu nahlásiť Facebooku. Stačí kliknúť na “bodky” vpravo hore a označiť “nahlásiť reklamu”. Potom z možností vyberiete “zavádzajúci obsah alebo podvod”. Hotovo. Takto môžete prispieť k tomu, že tisíce e-mailových adries slovenských žien nebudú zneužité.

 

Ako sa v skutočnosti podarilo Barbore schudnúť?

Barbora Švidraňová sa vo februári minulého roku rozhodla pre aktívnejší životný štýl a úpravu stravy s redukčným proteínovým programom od Profidiet. Vďaka pohybu, disciplíne a zvýšeniu bielkovín v strave, dokázala za rok schudnúť pekných 15 kilogramov. Spomedzi produktov Profidiet jej najviac chutia pomarančové palacinky a thajská polievka

Ďakujeme, že ste si článok prečítali až do konca. Dúfame, že po prečítaní budete na podvodné reklamy odolnejší a vaše údaje zostanú v bezpečí. 

Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať:

Zanechajte komentár