Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Na varenie v kuchyni Profidiet Barbora Švidraňová vybrala tri svoje najobľúbenejšie recepty.

Thajskú polievku s krevetami a krutónmi, Hubové rizoto s avokádom a Pomarančovú palacinku s malinami ako dezert.

Do každého z jedál Profidiet pridala ingrediencie, ktoré ho ozvláštnia. Príprava pritom nie je o nič náročnejšia ako bežne.

Thajská polievka s krevetami a krutónmi

BS: Thajskú kuchyňu milujem. Je svieža jednoduchá a prekvapivá v chutiach. Preto ma veľmi milo prekvapilo, že v ponuke jedál od Profidiet som našla aj Thajskú polievku.

Potrebné suroviny:

1 vrecko Profidiet FIT Polievka thajská

200 g kreviet

1 vrecko Profidiet sójových cesnakových orieškov

Soľ

Korenie

Zmes korenia kari

Olivový olej

Postup prípravy:

Profidiet Thajská polievka Fit  ozvláštnime s krevetami a cesnakovými krutónmi Ecxlusive a kari korením, aby sme získali polievku s pravou thajskou chuťou.

Do 200ml vody nasypeme jedno vrecko Thajskej polievky Fit.

Môj tip: Dajte pozor a nenalievajte vodu len tak „od oka“, ale presne podľa odmerky na šejkeri. Profidiet proteínová thajská polievka sa veľmi dobre rozpúšťa, takže vám postačí ju dobre premiešať.

Môžete ju pripraviť aj v hrnci aj v mikrovlnke, podľa toho čo vám viac vyhovuje. Keď je polievka pripravená na panvicu hodíme vrecko malých kreviet. Na kvapke oleja ich orestujeme a pridáme zmes kari korenia. Táto polievka má sama o sebe výraznú chuť, ale môžete pridať aj chilli, kurkumu či koriander. Skvelé na proteínovej diéte Profidiet je, že môžete zjesť ryby a zeleninu za vagón ale stále spĺňate nutričné hodnoty. Nemusíte sa výrazne obmedzovať a hlavne nie ste vôbec hladní.  Príprava proteínových jedál trvá tak 3,5 minúty a to som rátala aj s cestou od kuchynskej linky k stolu.

Môj tip: K proteínovým jedlám môžete pridať akékoľvek morské plody nie len krevety ale aj kalamáre či mušle a ústrice. Sú skvelé v chuti a zároveň dopĺňate do organizmu dôležité omega mastné kyseliny. Keď máme krevety orestované, jednoducho ich nasypeme do polievky, ktorú následne dozdobíme koriandrom a cesnakovými krutónmi Exclusive.

Prajem vám dobrú chuť.

 

Mgr. Veronika Hlivová

Mgr. Veronika Hlivová

Veronika pre vás pripravuje blogové články na našej webovej stránke zamerané hlavne na témy zdravého životného štýlu, chudnutia a diéty Profidiet. Taktiež sa stará o publikovanie nových článkov a príspevkov na sociálnych sieťach Facebook, Twitter, Instagram a GooglePlus :)

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *