Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Vianoce sú okrem sviatkov pokoja a chvíľ strávených s rodinou aj sviatkami hojnosti. Množstvo koláčov, pagáčov, šalátov či pohárikov šampanského sa preto mnohým z nás veľmi ľahko uloží. Ak je to aj váš prípad, nemusíte sa obávať. Pripravili sme si pre vás zopár tipov, ako sa zbaviť sviatočných kíl rýchlo a efektívne.

Nehladujte

Po sviatočnom prejedaní sa majú niektorí ľudia tendenciu vynechávať jedlá úplne. Nie je to však zdravé. Práve naopak. Následné vyhladovanie tela môže spôsobiť, že váš organizmus začne prijaté kalórie a tuky ešte viac ukladať.

Aby ste sa vyhli pocitu hladu, zamerajte sa na bielkoviny – hlavne na raňajky. Siahnite napríklad po vajíčkach, cottage-i alebo gréckom jogurte. Proteíny vám pri chudnutí ochránia svaly a udržia vás dlhšie nasýtených. Práve na tomto princípe funguje aj proteínová diéta Profidiet.

Vďaka tomu, že budete prijímať menej tukov a cukrov a naopak viac bielkovín, vaše telo sa dostane do ketózy – v jednoduchosti povedané, začne spaľovať tuky uložené z predchádzajúceho obdobia.

Hýbte sa

Po dňoch až týždňoch strávených na gauči sledovaním všetkých možných rozprávok to môže byť ťažké, no musíte sa rozhýbať. Vďaka cvičeniu začne vaše telo nielen viac spaľovať, ale vďaka endorfínom bude aj v lepšej nálade. Jednoduchšie sa vám potom bude dodržiavať stravovací a cvičebný plán, ktorý ste si stanovili.

Ak vám pohyb vo všeobecnosti nie je veľmi blízky, začnite zľahka. Rozdiel pri snahe o redukciu váhy spraví už niekoľko kilometrov chôdze denne.

Pite viac vody

Sústreďte sa na to, aby ste prijímali dostatok vody. V mnohých prípadoch, keď cítime hlad, to môže byť v skutočnosti iba smäd. Majte preto vždy po ruke fľašu s vodou.

Okrem toho, že sa vám v niektorých prípadoch podarí zahnať hlad, voda vám tiež pomôže vyplaviť z tela všetky nezdravé látky, ktoré ste doňho sviatočným prejedaním sa dostali.

Rovnako je voda kľúčová, keď sa dostanete do vyššie spomínanej ketózy. Keď totiž prijímate menej cukrov, klesá vo vašom organizme aj hladina glukózy a inzulínu v krvi.

Keď hladina inzulínu klesá, obličky začnú vylučovať zvýšené množstvo tekutín, ktoré majú uložené. Ak teda v tomto období nepijete dosť vody, môžete ľahko skončiť dehydrovaný.

Zbaviť sa kilogramov navyše, ktoré sme nazbierali počas sviatkov nemusí byť také náročné. Stačí, ak budete prijímať viac bielkovín na úkor cukrov a tukov. Rozhodne nechoďte do extrémov v podobe hladovky.

Popri zdravom jedálničku sa snažte aj cvičiť. Nemusíte to pritom preháňať. Na začiatok postačí, ak budete viac chodiť. Súčasne je veľmi dôležité, aby ste pili dosť vody.

Mgr. Veronika Hlivová

Mgr. Veronika Hlivová

Veronika pre vás pripravuje blogové články na našej webovej stránke zamerané hlavne na témy zdravého životného štýlu, chudnutia a diéty Profidiet. Taktiež sa stará o publikovanie nových článkov a príspevkov na sociálnych sieťach Facebook, Twitter, Instagram a GooglePlus :)

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *